НОВОСТИ

Комментариев: 0  (смотреть / добавить) |

« Назад 10 ноября 2009

Представники державних органів влади та девелопери знайшли шлях подолання кризи у будівництві

29 жовтня 2009 року у залі Торгово-промислової палати України відбувся Всеукраїнський форум «Державно-приватне партнерство у будівництві в подоланні економічної кризи».

Організаторами форуму виступили: Торгово-промислова палата України, Асоціація «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів» та компанія Meeting Point Ukraine. Форум пройшов при підтримці компаній: LG Electronics – генеральний партнер форуму та Перший Діловий – Генеральний діловий телевізійний медіапартнер.

Учасниками форуму стали представники державних органів влади, керівники провідних девелоперських і будівельних компаній та консалтингові агенції. Серед доповідачів:, Віктор Пантелеєнко – Заступник Міністра економіки України, Ксенія Ляпіна – народний депутат України, Дмитро Ісаєнко – Заступник Міністра регіонального розвитку та будівництва України, Іван Салій – Голова Наглядової Ради Асоціації «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів», Наталія Доценко-Білоус – старший юрист ЮФ «Василь Кісіль і Партнери», Ігор Далічук – Президент, Голова Спостережної Ради ЗАТ з іноземними інвестиціями «Слобожанська будівельна кераміка», Аркадій Бондарев – заступник керівника Головного управління житлового забеспечення, Олег Котик - директор Академії кондиціювання LG Electronics, Вольфрам Ребок - старший партнер юридичної компанії «Arzinger» та інші.

В рамках форуму відбулася пресс-конференція, учасники якої дійшли згоди, що ідея державно-приватного партнерства як форма довгострокової взаємодії влади і бізнесу для вирішення суспільно значущих завдань на взаємовигідних умовах набуває в Україні, зокрема в галузі будівництва, все більшого значення у зв'язку із проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Але навіть незалежно від цієї події вся інфраструктура країни має велику потребу в інвестиціях, тому саме в умовах фінансово-економічної кризи необхідно посилювати партнерство влади і бізнесу.

У своїх доповідях представники державних органів влади зазначили, що головна перевага державно-приватного партнерства – це оптимальний розподіл повноважень щодо контролю над спільною діяльністю. І цінність для держави цього виду взаємовідносин з бізнесом в тому, що держава повністю зберігає за собою право власності на об’єкти. Державно-приватне партнерство фактично є альтернативою приватизації. Для держави переваги ДПП у будівництві полягають також в можливості зменшення бюджетних видатків та швидкого знаходження ресурсів для реалізації різноманітних проектів чи державних цільових програм, як наприклад, модернізація та розвиток інфраструктури, впровадження передових технологій у будівництві. Учасникам від приватного сектора, ця форма співпраці цікава тим, що дає більші гарантії збереження інвестицій і відкриває нові сфери для капіталовкладень та розвитку. Наприкінці 2008 року Уряд прийняв законопроект «Про загальні положення державно-приватного партнерства». Однак, він ще не вступив в силу. Учасники форуму висловлювали надію, що введення в дію закону дасть можливість встановити чіткі правила взаємодії інтересів та ризиків як держави, так і інвесторів, що є запорукою успішної реалізації проектів з реконструкції та будівництві. В ході інтерактивної дискусії учасники форуму обговорили проблемні аспекти державно-приватного партнерства та прийшли до висновку, що ці механізми співпраці стануть першим кроком на шляху вирішення проблем будівельної галузі та спонукають владу і бізнес діяти злагоджено і конструктивно на шляху подолання економічної кризи.

Источник: http://www.stroyrec.com.ua/

Журнал "Строительство и реконструкция"


« вернуться к спискуОтзывы

Нет отзывов. Ваш может быть первым.

Написать отзыв

Голосовать и оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи. Войти или зарегистрироваться.
*