Строительная энциклопедия

Комментариев: 0  (смотреть / добавить) |

« Назад 7 марта 2008

№3_2008

Матерiали DEITERMANN для професiоналiв

Марка ДАЙТЕРМАНН (Німеччина) має понад 100-річний досвід розробки, впровадження та масового виробництва матеріалів будівельної хімії. Програма продукції налічує понад 150 матеріалів, завдяки яким можливе вирішення практично всіх завдань в будівництві чи реконструкції. Розглянемо деякі системи матеріалів.

1. Системи гідроізоляції фундаментів

Eurolan® 3K – легка система, що використовується в умовах вологих грунтів та дії води без тиску. Це універсальна дисперсна бітумна емульсія 60% концентрації на водяній основі з добавками синтетичних речовин, стійка до дії кислот та лугів. При грунтуванні розбавляється водою в пропорції 1:10.  Слід також зауважити, що Евролан 3К може бути використаний самостійно як добавка до водонепроникної штукатурки.  

Plastiko® 2 – середня система, використовується в умовах дії води при тиску до 3 атм. Матеріал являє собою напіврідке бітумне захисне покриття з мікроармуючими волокнами на органічному розчиннику, яке після полімеризації утворює тверду еластичну плівку. Завдяки спецдобавкам покриття можна наносити на злегка вологу основу. Матеріал хімічно стійкий, не стікає з вертикальних поверхонь. Сильно поглинаючі та пісчані  поверхні попередньо грунтуються матеріалом Пластиколь 4V.

Superflex® 100 – важка система, використовується в умовах дії води при тиску до 5 атм. Це високоеластична двокомпонентна ізолююча маса на основі синтетичних і бітумних речовин. Не містить розчинників та безпечна для навколишнього середовища. Застосовується для виконання зовнішньої гідроізоляції фундаментів, стін підвалів, підземних гаражів, а також будь­яких поверхонь, що контактують з грунтом в очисних спорудах, тунелях і колодязях. Крім того, систему застосовують при гідроізоляції мокрих та вологих приміщень, балконів і терас під стяжкою. Маючи високу водонепроникність, гідроізоляційне покриття залишається еластичним на весь період експлуатації, а також має властивість до самозатягування в місцях виникнення тріщин споруди. Також дає можливість виконання суцільної, безшовної ізоляції всього  фундаменту.

2. Системи гідроізоляції вологих приміщень, підвалів та басейнів

Система гідроізоляції Superflex®  1 використовується для виконання безшовної ізоляції під плитками на різних поверхнях. До складу системи входить комплект Superflex 1оптимально підібраних матеріалів: грунтівка, гідроізоляційний матеріал, еластична стрічка для стиків, спеціальний клей для плитки та фуга.

Основний гідроізоляційний матеріал Superflex® 1 – готова до вжитку рідка ізолююча маса на основі синтетичних речовин групи латексів, яка після тужавіння утворює еластичну (подібну до твердої гуми) паро­ водонепроникну гідроізоляційну плівку. Матеріал наноситься на будь­які мінеральні (бетон, цегла, блоки, камінь, інше) основи, на стінові поверхні, що містять гіпс (гіпсові, гіпсокартонні, гіпсоволоконні плити, штукатурки з вмістом гіпсу), а також на підлоги (стяжки) з підігрівом. Головна перевага матеріалу – дуже висока еластичність (розтяг до розриву складає не менше 350%), що дає змогу виконати гідроізоляцію в місцях з дуже великими перепадами температури.

Для гідроізоляції чаш басейнів, контрастних ванн чи інших резервуарів з водою застосовуються матеріали DeitermannDS® або Superflex® D1.

Deitermann® DS – це гідравлічно в’яжучий ізолюючий розчин (після додавання води), виготовлений на основі високоякісного мінерального матеріалу з добавками капілярнодіючих  синтетичних  речовин.

Сфера застосування Deitermann® DS – ізоляція резервуарів і басейнів глибиною до 15­ти метрів. Матеріал наноситься на Deitermannбудь­які мінеральні (бетон, цегла, блоки, камінь, інше) поверхні: зовнішні і внутрішні стіни фундаментів та підвалів, зовнішні і внутрішні стіни під керамічну плитку, стіни та підлоги,  на  які  діє  вода.

Матеріал Superflex® D1 швидше тужавіє в порівнянні з Deitermann® DS та створює еластичну гідроізоляційну мембрану. Цей матеріал є однокомпонентним (розводиться водою), що є його перевагою порівняно з аналогами від інших виробників. Використання його доцільне при гідроізоляції великих площ, де існує небезпека появи тріщин. Матеріал зберігає свої ізолюючі властивості навіть при тріщинах конструкції  шириною  до  0,75  мм.

3. Система ремонту, відновлення та захисту бетону

    Процес ремонту та відновлення бетонних конструкцій складається з  декількох  етапів:

  • 1. Підготовка основи;
  • 2. Захист арматури від корозії;
  • 3. Влаштування з’єднувального шару;
  • 4. Заповнення дефектних місць;
  • 5. Шпатлювання та загладжування поверхні.

Спільними для всіх етапів ремонту є пп. 1, 2 і 3. Для цього використовуються такі матеріали:

CERINOL® MK – матеріал наноситься на очищену від іржі арматуру, відрізняється високою стійкістю на відрив та створює досконале захисне покриття для арматурної сталі  (в  т.  ч.  від  сполук  хлору).

CERINOL® ZH – модифікований цементний матеріал з дуже високою адгезіею для виконання з’єднувального шару на елементах високонавантажених будівельних конструкцій. Утворює водонепроникний шар, тому може використовуватися під покриттями,  на які  діятиме  вода.

Операції (пп. 4, 5) залежать від типу споруди та виду навантажень, що діють  на  неї.

Для відновлення фасадного бетону застосовуються: CERINOL® FM та CERINOL® EP – гідравлічні в’яжучі розчини на основі добірного заповнювача, які мають дуже низьку усадку і швидко набирють  міцність. Після тужавіння покриття є паропроникним, стійким до дії морозу та атмосферних  опадів.

Для відновлення бетонного покриття доріг, мостів, стоянок та промпідлог на зчіпний шар наноситься CERINOL® ES 4 або ES 8 – готова суха бетона суміш для CERINOLвиконання ремонтних шарів товщиною до 100 мм. Матеріали легкі в обробці, мають низьке В/Ц відношення, дуже високу адгезію, низьке власне напруження та малу усадку, високу міцність (бл. 60 мПа) та стійкість до механічних навантажень, надзвичайно високу морозостійкість та стійкість до дії солей.

Для ремонту елементів конструкцій зі статичним навантаженням застосовуються CERINOL® RM – готовий  ремонтний розчин для заповнення пошкоджених місць назовні та всередині приміщень, а також CERINOL® OF – вирівнюючий ремонтний  розчин.

В систему також входять захисні  матеріали: DEITEROL®  SLF  призначений для гідрофобізації фасадів та поверхонь на мінеральній основі, таких як вапно, бетон, цегла, клінкер, мінеральні штукатурки та мінеральні фарби. Матеріал забезпечує надійний захист від вологості, підвищує стійкість поверхні до дії морозу і солі, яка застосовується  у  зимовий  період.

EUROLAN®Color С – EUROLAN® Color D – дисперсне еластичне покриття для фасадного бетону. Матеріал водонепроникний, має високу паропроникність та захищає бетон від  карбонізації.

Якість матеріалів гарантується маркою ДАЙТЕРМАНН, виробництво якої сертифіковано у відповідності до системи міжнародних стандартів ISO 9001, а також значним досвідом фірми «Альпі­Львів», яка є офіційним дилером  в  Україні.

Журнал "Строительство и реконструкция"


« вернуться к спискуОтзывы

Нет отзывов. Ваш может быть первым.

Написать отзыв

Голосовать и оставлять отзывы могут только зарегистрированные пользователи. Войти или зарегистрироваться.*